Balon Viktoria

Viktoria vzduchoplavební společnost s přistáním zaručeným

Společnost Viktoria vzduchoplavební vznikla jako reakce na fakt, že moderní letectví je svázáno sktriktními pravidly, které mj. vylučují vozit pasažéry na palubě Viktorie bez oprávnění. A létat si jen sami pro sebe a nemoct to nabídnout nikomu dalšímu, to nebylo cílem...

Ano, je to tak. Už od začátku bylo jasné, že nedává smysl, abychom si pořídili nádherný historický balon z verneovky, a létali si s ním jen sami. Od začátku jsme byli rozhodnuti nabídnout možnost vzduchoplavby v něm nejen našem přátelům, ale i známým i neznámým, tj. veřejnosti.

To ovšem v dnešní době znamená získat Provozní oprávnění od Úřadu pro civilní letectví. Začít létání s balonem a šíření úžasných zážitků s ním spojených nelegálním provozem a následně možným postihem, to nám jako dobrý nápad nepřipadalo.

Takže současně s výrobou balonu probíhaly další administrativní práce na založení provozovatelské firmy a získání provozního oprávnění. To se nakonec po dlouhém vyřizování podařilo, takže počínaje sezonou 2010 létá balon Viktoria v řádném provozu a smí svézt na své palubě i platící pasažéry.

Firma, která tedy balon Viktoria provozuje, se jmenuje celým jménem Viktoria vzduchoplavební společnost s přistáním zaručeným, v obchodním rejstříku a na obdobných místech najdete kratší a přízemnějsí verzi jména Viktoria vzduchoplavební spol. s r.o.

Pokračujte nejlépe tudy: Let balonem Viktoria